به مناسبت روز قدس

به مناسبت روز قدس

به مناسبت روز قدس مطلب ویژه

توسط / سیاست / پنج شنبه, 01 خرداد 1399 00:06
این فرمانده شهید همه زندگی خود را در حمایت و پشتیبانی از فلسطین به سر برد و او در راس نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود
و من این فرمانده بزرگ را شهید قدس، شهید قدس، شهید قدس مینامم.
اسماعیل هنیه
رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس
 זה המפקד השהיד היה בכל חייו  תמיכה פלשתין, הוא היה בראש כוח קודס של משמרות המהפכה האסלאמית ואני קורא את המפקיד הגדול שהיד קודס, שהיד קודס ,שהיד קודס אשמאעיל הנייה ראש הלשכה המדינית של חמאס
 This commander who has been martyred, all his life suported and backed Palestine and he was commander of IRGC's Quds force  and I name this admirable commander Martyr of Quds, Martyr of Quds, Martyr of Quds.
Ismail Haniyeh
Senior political leader of Hamas
 Soon, Quds will be free!
  קודס ישוחרר בקרוב
 הדרך שלכם מובילה לשחרור קודס
 راه شما به فتح قدس ختم میشود.

به فرموده ی امام راحل روز قدس روز مستضعفین جهان است، روزی که مستضعفان علیه مستکبران قیام خواهند کرد.

مسئله ی فلسطین مسئله ی جنگ بین دو کشور نیست، بلکه مسئله نبرد حق و باطل و نبرد عقیدههاست. نبرد قوهالهی در مقابل قوه شیطانی و در این نبرد بی شک حق پیروز است.

 

امام در پیامی که روز 16 مرداد 1358 در سیزدهمین روز از ماه مبارک رمضان سال 1399 هجری قمری خطاب به مسلمانان جهان صادر کرد، چنین فرمودند: «من در طی سالیان دراز، خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم، که اکنون این روزها به حملات وحشیانه خود به برادران و خواهران فلسطینی شدت بخشیده است، و بویژه در جنوب لبنان به قصد نابودی مبارزان فلسطینی، پیاپی خانه و کاشانه ایشان را بمباران می کند. من از عموم مسلمانان جهان و دولتهای اسلامی می خواهم که برای کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن به هم بپیوندند و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می کنم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است، و می تواند تعیین کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان «روز قدس» انتخاب، و طی مراسمی همبستگی بین المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان اعلام نمایند. از خداوند متعال پیروزی مسلمانان را بر اهل کفر خواستارم .» (صحیفه امام؛ ج  9، ص 267)

یکی از نکات کلیدی پیام امام راحلمان، تکیه بر وحدت مسلمین جهان است، وحدتی که سالهاست با دست درازی ایادی دشمن، دچار نواقصی شده است اما با بیداری اسلامی و موج همبستگیایی که رزمندگان بدونِ مرز سپاه قدس،در جان مسلمین و غیر مسلمین انداخته اند، مردم حقیقت طلب جهان فهمیده اند که باید در مقابل دشمنان سرسخت خود متحد باشند.

بعد از سالها مبارزه مقام معظم رهبری ظهر پنجشنبه 10 اسفند 98 در دیدار وزیر اوقاف و جمعی از علمای سوریه با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی از سوریه در خط مقدم مبارزه با دشمنان اسلام، پیروزی را از آن ملتهای مؤمن و مجاهد خواندند و با تاكید بر لزوم پافشاری بر مشتركات اسلامی، گفتند: امیدواریم همگی آن روزی را ببینیم كه شما در قدس نماز جماعت میخوانید". و وعده و نوید آن صبح صادقی را دادند که ملل اسلامی در سایه وحدت و یکپارچگی، از مسجد الاقصی  دست دعا و نیاز به سوی پروردگار دراز خواهند کرد.

دور اندیشی امام خمینی (س) و پیگیریها و روشن بینی های مقام معظم رهبری در این دوران حساس موجب شد که نه تنها ریشه درخت مقاومت در برابر صهیونیست ها و حامیان غربی شان خشک نشود، بلکه محمل جدیدی برای اتحاد مسلمانان جهان با محوریت آزادسازی قدس ایجاد شود.

امام خمینی (س) با طرح روز قدس به طور عملی نشان داد که مشکلات مسلمانان مانند دانه های زنجیر به هم پیوسته اند و آنان نباید اجازه دهند که دشمنان امت اسلامی با اتکا بر تفاوت های مذهبی و نژادی در جهان اسلام تفرقه اندازی کنند و توطئه های سوء خود را پیش ببرند.

در فرمایشات اخیر حضرت امام خامنهای علاوه بر مردم و نظام سوریه غیرمستقیم متضمن نكته مهمی با مسئولان كشورمان بود كه مادامی كه از سیره انقلابی حضرت امام راحل حراست و در برابر تحریف راه و روش آن عزیز سفر كرده ایستادگی كنند و بر سبیل ارزشهای بنیادین وانقلابی امام خمینی سلامالله علیه حركت كنند بر نظام سلطه غلبه خواهند كرد و چنانچه از مسیر ارزشهای انقلابی عدول كنند و تن به مهندسی و مدلهای القایی نظام سلطه بدهند در دومینوی شكستهای پی درپی گرفتار شده و هم مردم را از كف خواهند داد و هم امنیت جمهوری اسلامی ایران (به عنوان یكی از بزرگترین دستاوردهای نظام) را به ناامنی مبدل كرده و سرزمین ایران نیز مانند سایر كشورهای منطقه جولانگاه تروریستهای دستپرورده غرب خواهد شد.

 

به امید آن روز بزرگ و نابودی اسرائیل که قطعا کمتر از 25 سال آینده منقرض خواهند شد، کمر همت میبندیم و دست یاری به سوی مردم غیور و صبور فلسطین دراز می کنیم.

 

وعدهی ما، جمعه ساعت 12ظهر، پخش مستقیم بیانات رهبر مسلمین جهان، امام خامنه ایی.

نویسنده

 ذبیح الله حسینی (کارشناس مذهبی)

ذبیح الله حسینی (کارشناس مذهبی)

نظر دادن

Please publish modules in offcanvas position.