پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران سراسر‌ کشور

پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران سراسر‌ کشور

پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران سراسر‌ کشور

توسط / سیاست / سه شنبه, 23 ارديبهشت 1399 07:21

بسم الله الرحمن الرحیم
پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران سراسر‌ کشور آغاز شد

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران گفت: تا ۳۱ اردیبهشت ماه علاقمندان با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران به نشانی www.whc.ir دفترچه راهنمای پذیرش، فهرست مدارس علمیه را دریافت و اقدام به ثبت نام کنند.
پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران سراسر‌ کشور آغاز شد
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام مجتبی فاضل ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد، اظهار داشت: در بحث تربیت و اقدامات فرهنگی خدمات بسیاری که توسط خواهران طلبه در حادثه کرونا ارائه شد، نشان از بالندگی این بانوان داشت.

وی افزود: با توجه به شرایط بحرانی کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا که نظام آموزش را درگیر کرده و ارائه همه دروس در حوزه علمیه خواهران را نیز تحت‌الشعاع خود قرار داده، دروس با استفاده از ظرفیت فضای مجازی تدریس می‌شوند.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران کشور با اشاره به اینکه یکی از ماموریت‌های حوزه علمیه تبیین آموزه‌های دینی است، بیان کرد: تفسیر دین و علم‌آموزی علاوه بر عدم محدودیت مکانی و زمانی، هیچ محدودیت جنسیتی نیز ندارد.

 

فاضل با اشاره به آغاز پذیرش حوزه های علمیه خواهران ادامه داد: از یکم اردیبهشت تا 31 اردیبشت ماه علاقمندان می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران به نشانی www.whc.ir دفترچه راهنمای پذیرش، فهرست مدارس علمیه را دریافت و اقدام به ثبت نام کنند.

وی با اشاره به آثار و برکات حوزه های علمیه عنوان کرد: پیش از انقلاب اسلامی حوزه‌های علمیه خواهران کوچک‌تر بود اما بعد از انقلاب با توجه به ظرفیت‌ها این بعد گسترش پیدا کرده است.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران گفت: علاقه مندان از کشورهای دیگر در صورتی که ساکن در ایران باشند می‌توانند با موافقت و دریافت گواهی از جامعه المصطفی (ص) در حوزه علمیه خواهران ادامه تحصیل دهند.

فاضل ادامه داد: طلبه‌ای که سطح دو را به اتمام رسانده می‌تواند در آزمون ورودی سطح سه شرکت کند اما به دلیل شیوع ویروس کرونا طی امسال تدریس به صورت غیر حضوری انجام شد.

وی تصریح کرد: از آنجایی که ارائه دروس بدین شیوه یک طرفه است ممکن است یادگیری را دچار خدشه و آسیب کند، برای رعایت عدالت آموزشی، آزمون از سطح دو برداشته شده و در سطح سه نیز به دلیل برگزاری غیر حضوری کلاس‌ها معدل 19 را پایین‌تر آورده‌ایم اما در سطح چهار این معدل به قوت خود باقی است.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا زمان پایان پذیرش ورودی حوزه علمیه خواهران مشخص نیست اما با وجود اینکه کلاس‌های درس تشکیل نمی‌شوند، مسئولان مدارس برای پاسخگویی به داوطلبان، حضوری فعال دارند.

فاضل با بیان اینکه حوزه علمیه خواهران تلفیقی از آموزش به همراه پژوهش و تربیت به منظور داشتن خروجی مناسب وجود دارد، خاطرنشان کرد: شیوع ویروس کرونا سبب استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای ارائه دروس شد.
منبع : خبرگزاری تسنیم

 

نویسنده

فاطمه صالحی (سطح دو حوزه - لیسانس)

فاطمه صالحی (سطح دو حوزه - لیسانس)

نظر دادن

Please publish modules in offcanvas position.