ماه مبارک رمضان برتمام روزه داران مبارک باد

ماه مبارک رمضان برتمام روزه داران مبارک باد

ماه مبارک رمضان برتمام روزه داران مبارک باد

شَهْرُ رَمَضانَ الَّذی أُنْزِلَ فیهِ الْقُرْآنُ هُدىً لِلنَّاسِ وَ بَیِّناتٍ مِنَ الْهُدى‏ وَ الْفُرْقانِ فَمَنْ شَهِدَ مِنْکُمُ الشَّهْرَ فَلْیَصُمْهُ وَ مَنْ کانَ مَریضاً أَوْ عَلى‏ سَفَرٍ فَعِدَّهٌ مِنْ أَیَّامٍ أُخَرَ یُریدُ اللَّهُ بِکُمُ الْیُسْرَ وَ لا یُریدُ بِکُمُ الْعُسْرَ وَ لِتُکْمِلُوا الْعِدَّهَ وَ لِتُکَبِّرُوا اللَّهَ عَلى‏ ما هَداکُمْ وَ لَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ .

ماه رمضان [همان ماه‏] است که در آن، قرآن فرو فرستاده شده است، [کتابى‏] که مردم را راهبر، و [متضمّن‏] دلایل آشکار هدایت، و [میزان‏] تشخیص حق از باطل است. پس هر کس از شما این ماه را درک کند باید آن را روزه بدارد، و کسى که بیمار یا در سفر است [باید به شماره آن،] تعدادى از روزهاى دیگر [را روزه بدارد]. خدا براى شما آسانى مى‏خواهد و براى شما دشوارى نمى‏خواهد تا شماره [مقرر] را تکمیل کنید و خدا را به پاس آنکه رهنمونیتان کرده است به بزرگى بستایید، و باشد که شکرگزارى کنید. به گزارش واحد خبری فرهنگی اسوه تهران با توجه به تلاقی فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و شیوع بیماری کرونا موسسه فرهنگی اسوه تهران در نظر دارد تا با مطالب مفید وارزنده همراه با منابع موثق در فضای مجازی برای دوستان وهمراهان موسسه ارسال نماید.
جدول روزانه مباحث روزهای ماه مبارک رمضان به شرح زیر می باشد:
(مطالب شامل مراقبات ماه مبارک رمضان، احکام، بایدها و نبایدهای ماه مبارک رمضان، قرائت قرآن همراه با صوت به صورت ترتیل و تفسیر و نکات کلیدی یک سوره در روز ، تغذیه سالم برای روزه داران و مطالب ملی ومذهبی در این ماه می باشد)
ساعت 10 تا 11 اعمال 30 روزه ماه مبارک رمضان
ساعت 13:30 دعای روزهای ماه مبارک رمضان و تفسیر آن
ساعت 14:15 بارگزاری ترتیل قرآن و ارسال پیام های سوره ها در جزء مربوطه
ساعت 17 تا 18 تغذیه سالم و تاثیر آن بر جسم و روح روزه داران و احکام ماه مبارک
ساعت 22 تا 23 دعای افتتاح همراه با صوت و قسمتی از فرازهای ابو حمزه ثمالی
دوستان و همراهان عزیز لطفا از بارگزاری مطالب با موضوعات مطرح شده جدا خوداری کنید تا مطالب تکراری مانع استفاده دیگر دوستان از مطالب مفید نشود
قابل ذکر است دوستان در آدرسهای ذیل می توانند ما را همراهی کنند
(https://t.me/osveh_org) تلگرام
http://ble.ir/join/NTE4NDgxOD بله

نویسنده

زینب محمود خواه (کارشناس ارشد جامعه شناسی)

زینب محمود خواه (کارشناس ارشد جامعه شناسی)

نظر دادن

Please publish modules in offcanvas position.