مهد کودک

پذیرش، تحمل و خو گرفتن به قوانین و محدودیتهایی که والدین تعیین میکنند، برای کودکان راحت نیست. کودکان کنجکاوی سیریناپذیری برای آزمودن اشیا و کسب تجارب جدید دارند و والدین نیز ناچارند برای حفظ امنیت و سلامتی کودک، آرامش، نظم خانه و دلایل تربیتی دیگر، محدودیتهایی را بر کودکان تحمیل کنند. تحمل این قوانین بهویژه برای کودکانِ کلهشق و لجوج، بسیار دشوار است. آنها دائما مقررات والدین را به چالش میکشند. اگر والدین با روشهای درستِ مواجهه با این شرایط آشنا نباشند، کشمکش با کودک به یک جنگ قدرت تبدیل میشود که عواقب ناخوشایندی برای هردو طرف به همراه دارد. بهترین راهِ متوقف کردن نمایش جنگ قدرت، پیشگیری از آن در همان ابتدای کار است. در این مقاله با ۹ روش بسیار مؤثر و کاربردی برای پیشگیری از جنگ قدرت در مقابل تحریکاتی که از سوی کودکان صورت میگیرد، آشنا میشویم

مهد کودک - شنبه, 28 تیر 1399 00:35

سن تربیت

مهمترین وظیفه‌ای که متوجه‌ی یک زن است، مقوله ی تربیت است. خداوند از نام "رَبّ" خود  به زنان وام داده و اولین مربی عالم را مادران قرار داده است. لذا توجه به اهمیت مقوله ی تربیت، توجه به اصل آفرینش انسان است.

مهد کودک - شنبه, 30 شهریور 1398 23:14

با ترس کودکان چه کنیم؟

با ترس کودکان چه کنیم؟

 

مقدمه

بسیاری از والدین با مشکلاتی از قبیل ترس کودک از حیوانات ، ترس از تاریکی ، ترس از غریبه‌ها و... مواجه می‌شوند و واقعا نمی‌دانند که چگونه رفتاری باید در مقابل این ترس‌ها داشته باشند. خیلی از آنها تلاش زیاد می‌کنند تا به کودک خود نشان دهند که ترس او موردی ندارد و هیچ جای ترس وجود ندارد. اما گویا هر چه بیشتر تلاش می‌کنند کودکشان در ترس خود مصمم‌تر می‌شود. در برخورد با چنین ترس‌هایی والدین در اولین گام باید دلایل آنرا مشخص کنند. برخی از این ترس‌ها طبیعی بوده و لازم نیست والدین حساسیت زیادی در مورد آنها نشان دهند و برخی بنا به دلایلی رخ می‌دهند که لازم است در رفع این ترس‌ها مورد توجه قرار گیرند.

مهد کودک - سه شنبه, 19 شهریور 1398 01:40

بازی در دوران کودکی

مقدمه

بازی یکی از نیازهای اساسی کودکان است. بازی مهم‌ترین و اساسی‌ترین فعالیت کودک به شمار می‌رود که در عین سرگرم کردن کودک کارکردهای مهم دیگری را داراست که هر یک از این کارکردها به جنبه‌ای از زندگی کودک مربوط می‌شوند که او را برای ورود به زندگی بزرگسالی آماده می‌سازند. از این لحاظ شرایط بازی ، آزادی کودک در بازی ، اسباب بازیهای مورد استفاده کودک و مدت زمانی که به بازی با کودک اختصاص داده می‌شود اهمیت قابل توجهی دارد.

اتاق بازی کودک مهد همه روز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت7:30 صبح الی 16 عصر پذیرای کوچولوهای شماست .

برای اطلاع بیشتر از کلاس ها میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

09203952191
تلفن ثابت مهدقرآن
55482025 داخلی 5

Please publish modules in offcanvas position.